Jak przyozdobić pierniczki bożonarodzeniowe?

Do Świąt Bożego Narodzenia, na które z utęsknieniem czekają zarówno dzieci, jak i dorośli zostało już tylko kilka dni. W tygodniu poprzedzającym wigilię wszyscy, bez wyjątku jesteśmy dość zabiegani. Mimo wszystko, pomiędzy myciem okien a pieczeniem mięs i ciast warto poświęcić jeden wieczór na rzecz niesamowicie przyjemną, a mianowicie ozdabianie upieczonych uprzednio świątecznych pierniczków. Zasiądźmy więc przy wspólnym stole z naszymi rodzicami, dziadkami, rodzeństwem i dziećmi i zabierzmy się za dekorowanie aromatycznych, korzenno-cynamonowych ciasteczek. Spróbujcie sami, a przekonacie się, że właśnie w takich chwilach zaklęta jest prawdziwa magia świąt. Czego będziecie potrzebować?

Lukier

Lukrem, którym zdecydowanie najlepiej ozdabia się smakowite pierniczki jest tzw. lukier królewski. Jego przygotowanie jest dziecinnie proste. Wystarczy cukier puder, białko jaja kurzego i świeżo wyciśnięty sok z cytryny. Jeśli z jakichś powodów unikacie korzystania z surowego białka, możecie zastąpić je dostępną w większości sklepów albuminą, czyli suszonymi, sproszkowanymi białkami. Jeżeli chcecie, by wasze ozdobione ciastka robiły duże wrażenie, potrzebować będziecie dwóch wersji lukru królewskiego. Nieco rzadsza konsystencja świetnie sprawdzi się do pokolorowania całej powierzchni pierników, zaś gęstsza będzie doskonała do tworzenia konturów i detali.

Barwniki cukiernicze

W podstawowej formie lukier królewski jest oczywiście biały. Kolor ten bez wątpienia bardzo ładnie komponuje się z brązowymi pierniczkami, które swoją barwę przede wszystkim zyskują za sprawą dodania do ciasta przyprawy do piernika, cynamonu, itp. Jednak jeśli pragniecie wprowadzić do swoich wypieków nieco koloru możecie sięgnąć po barwniki cukiernicze, dzięki którym lukier zyska dowolnych odcieni typowej dla Świąt Bożego Narodzenia czerwieni, zieleni, złota, żółci i innych.

Dekoracje cukiernicze

W dzisiejszych czasach sklepy cukiernicze poza różnokolorowymi barwnikami cukierniczymi oferują również mnóstwo ozdób. Znajdziecie wśród nich produkty stworzone m.in. z myślą o bożonarodzeniowych wypiekach: perełki, maczki, a nawet jadalny brokat. Wszystko to oczywiście w kolorach i odcieniach, jakie tylko sobie zamarzycie. Z nimi Wasze świąteczne ciasteczka z pewnością będą jedyne w swoim rodzaju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *