Słodkości na urodzinowym stole dziecka

Urodziny dziecka to ważne wydarzenie i okazja do tego, aby ten dzień był wyjątkowy. Wiele maluchów pragnie, aby w tym dniu towarzyszyli im przyjaciele z przedszkola czy ze szkoły. Organizacja przyjęcia nie zajmie nam wiele czasu, jeśli odpowiednio wcześniej zaplanujemy wszelkie atrakcje. A największe to oczywiście słodkości i przekąski!

Urodzinowe przyjęcie dziecka to świetna okazja do tego, aby dziecko mogło pobawić się wspólnie ze znajomymi. Zabawa może obejmować gry planszowe, kalambury czy nawet wspólne oglądanie bajek. Ważne jest jednak, aby podczas takiego przyjęcia dzieci mogły się posilić. Jakie słodkości i przekąski przygotować?

Słodycze i owoce

Słodkości na przyjęciu urodzinowym są tym, na co czeka każde dziecko. Warto jednak zastanowić się nad rodzajami takich produktów. Ważny jest nie tylko skład, ale i smak. Myśląc o kupnie tortu zastanówmy się nad produktami tworzonymi na zamówienie, z naturalnych i zdrowych składników. Obecnie cukiernicy chętnie sięgają po zdrowsze odpowiedniki klasycznych mąk i mleka (np. mleko kokosowe), aby zmniejszyć kaloryczność wypieku oraz wyeliminować składniki mogące powodować alergie. Ciekawym pomysłem będą torty typu naked, muffiny, cupcake.
Chcąc urozmaicić urodzinowy stół do szklanych pojemników dorzućmy również lizaki, popcorn, żelki, draże czekoladowe, pralinki.

Czy ugasić pragnienie?

Kwestia napojów podawanych dzieciom jest stale podejmowana przez dietetyków oraz lekarzy. Nie jest tajemnicą, że popularne napoje gazowane mają w sobie olbrzymie ilości cukru. Niestety, podobnie jest z licznymi sokami i napojami dedykowanymi właśnie dzieciom i reklamowanymi, jako niezwykle zdrowe. W ich składzie również znajdziemy wiele cukrów i dodatkowych konserwantów. Dietetycy są zdania, że najlepszym rozwiązaniem jest podawanie dzieciom czystej wody niegazowanej, jednak nie wszystkie dzieci za nią przepadają przez brak smaku.
Co w takim razie podać dzieciom, aby ugasić ich pragnienie podczas wspólnej zabawy, a jednocześnie nie narażać ich na próchnicę?

Szejki z owocami!

Rozwiązaniem okażą się domowe szejki oraz napoje na bazie wody. W przypadku tych pierwszych wykorzystajmy pełnotłuste mleko oraz wszelkie owoce, które mamy pod ręką – banany, maliny, borówki, truskawki, jeżyny – wybór jest praktycznie nieograniczony. Jeśli napój wyda nam się mało słodki wykorzystajmy łyżkę miodu do jego osłodzenia. Aby napoje wyglądały atrakcyjnie rozlejmy je do osobnych butelek szklanych (np. po małych napojach gazowanych) i przyozdóbmy kolorowymi słomkami.

Drugim pomysłem jest wykorzystanie niegazowanej wody z dodatkiem listków mięty oraz mrożonych owoców. Taki napój również możemy wlać do osobnych buteleczek lub też postawić na stole w przezroczystej karafce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *