Smakołyki na wakacyjne podróże

Lato, czyli najcieplejsze dwa miesiące w ciągu całego roku, wakacje od szkoły i urlopy od pracy to czas, kiedy podróżujemy najwięcej. Pogoda sprzyja zarówno weekendowym wypadom na biwaki na łonie natury, jak i dłuższym wyprawom na drugi kraniec Polski, a często i poza jej granice. Najczęściej wyjeżdżamy w gronie rodziny lub przyjaciół. Do plecaków i walizek pakujemy niezbędne rzeczy osobiste, kosmetyki z filtrem UV, kremy do stosowania po opalaniu, stroje kąpielowe, sprzęt do nurkowania i wsiadamy do naszych samochód lub do pociągu. Zawsze zabieramy też ze sobą jakiś prowiant, na wypadek gdybyśmy zgłodnieli, a podróż miałaby się przedłużyć. A zatem, dziś o tym, co warto spakować do torby podręcznej i zabrać ze sobą na drogę lub na plażę.

Żywieniowe dylematy

W takich momentach z pewnością zastanawiacie się nad alternatywą dla suchych kanapek z serem i szynką oraz sklepowych, zbyt słodkich jak na tą porę roku batoników, które często rozpuszczają się pod wpływem wysokiej temperatury. Czym je zastąpić? Co przygotować, aby podróż smakowała lepiej?

Zamiast tradycyjnych kanapek

Głównym problemem w czasie podróży jest to, że kanapki często są zbyt suche. Oczywiście możemy dodać do nich jakiś sos, chociażby ketchup, lecz wówczas istnieje zagrożenie, że najzwyczajniej w świecie się rozpadną, a my cali się pobrudzimy. Jako, że lato to czas świeżych warzyw pełnoziarnisty chleb lub chrupiące bułki warto posmarować samodzielnie przygotowaną pastą warzywną, np. z cukinii, pomidorów, buraków bądź też popularnym ostatnio hummusem. Między kromki możemy zaś włożyć świeży ogórek, rzodkiewkę i sałatę. Unikajmy natomiast pomidorów – wyjątkowo soczyste i dojrzałe o tej porze roku sprawią, że chleb namoknie i będzie niesmaczny.

Dawka witamin

Zmęczeni wielogodzinną samochodową lub pociągową wyprawą potrzebujemy również witamin i nawodnienia. A jak witaminy, to tylko świeże owoce! Nektarynki, arbuzy, maliny, czereśnie i śliwki to doskonała przekąska! Dla ułatwienia większe owoce możemy pokroić w mniejszą kostkę, spakować do pudełka a w komplecie zabrać jednorazowe widelce, tak aby nie brudzić sobie rąk. A dodatkowo, składające się w dużej mierze z wody owoce zapewnią nawodnienie naszych organizmów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *