Sztuka dekorowania słodkości

Sztuka dekorowania słodkości

Współcześnie cukiernicy i kucharze przekonują o tym, że potrawa ma nie tylko wyjątkowo smakować, ale również doskonale wyglądać. Widać to zresztą nie tylko po licznych książkach kucharskich, ale i zmieniającym się asortymencie w sklepach z produktami cukierniczymi. Zdobienie żywności stało się sztuką. Nie inaczej jest w przypadku słodkości!

masa i barwniki cukiernicze

Jeszcze do niedawna profesjonalne produkty do dekorowania ciast dostępne były wyłącznie dla profesjonalistów oraz osób pracujących w gastronomii. Wraz z rozszerzeniem grupy klientów sklepy postawiły również na indywidualnego klienta. W naszych kuchniach zagościły plastyczne masy cukiernicze, jak również jadalne brokaty, liczne barwniki spożywcze. To jednak dalej nie wszystko – w ręce pasjonatów pieczenia wpadły również profesjonalne akcesoria dekoratorskie. Samo pieczenie jest łatwiejsze i szybsze dzięki zaawansowanym sprzętom, oferowanym przez renomowane marki.

Co warto posiadać w naszych domowych zbiorach akcesoriów niezbędnych do tworzenia pięknych ciast, tortów, ciasteczek i deserów? Oto kilka naszych wskazówek!

Masa cukiernicza – nie tylko dla artystów!

Masy cukiernicze udostępniane są przez licznych producentów. Najlepsze proponują masy gotowe do użycia, bez sztucznych dodatków, konserwantów czy cholesterolu. To bardzo ważne, aby wykorzystywane przez nas produkty były wysokiej jakości! Masy oferowane są również w wersjach bezglutenowych, wegańskich i wegetariańskich – to dla wielu osób istotna informacja! Masy możemy przechowywać w zamrażarkach.
Masy mogą posłużyć do obkładania powierzchni tortów czy ciast, jak również do tworzenia wymyślnych ozdób (kwiatów, serc).

Barwniki do żywności

Niezwykłą popularnością cieszą się profesjonalne barwniki spożywcze – są one dostępne w niezwykle szerokiej gamie kolorystycznej. Warto również pamiętać, że ich skład jest bezpieczny dla naszego zdrowia – producenci takich produktów zmuszeni są do stosowania się do niezwykle restrykcyjnych przepisów unijnych. Barwnikami możemy zabarwiać masy cukrowe, śmietanki, lukry i wiele innych.

Jadalne posypki

Posypki kojarzone były do niedawna wyłącznie z nieregularnymi kawałkami masy waflowej lub też niewielkimi kuleczkami. Tu także wiele zmieniło się na korzyść estetyki. Producenci oferują nam precyzyjnie wycięte posypki w kształcie serduszek, gwiazdek, chmurek – czego tylko zapragniemy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *