Weselne słodkości – o tortach i nie tylko

Wraz z początkiem lata, prócz długo wyczekiwanych wakacji zaczyna się także sezon weselny. Te kilka ciepłych, słonecznych miesięcy to idealny moment, aby zorganizować najważniejszy dzień w swoim życiu – ślub. Zazwyczaj na rok a nawet na dwa lata wstecz załatwiamy formalności kościelne oraz rezerwujemy wymarzone miejsce, w którym przyjmiemy naszych gości i wspólnie z nimi świętować będziemy do białego rana. Następnie przychodzi czas na wybór wymarzonej sukni dla panny młodej oraz idealnie skrojonego garnituru dla pana młodego. Trzeba również zamówić zaproszenia, kwiaty i inne dekoracje. Wreszcie musimy zdecydować się na tort weselny, będący często jedną z głównych atrakcji wieczoru.

21

Tort idealny – oryginalny wygląd i wyśmienity smak

Piętrowy, przeraźliwie słodki, niekoniecznie smaczny, po prostu dość nijaki – zapewne większość z nas ma właśnie takie skojarzenia z tortami weselnymi. Na szczęście w dzisiejszych czasach wcale nie musi tak być! Coraz większe uznania zyskują bowiem torty w formie babeczek, miniaturowych serniczków lub bezy. Jest to niezwykle wygodne, gdyż każdy z gości może po prostu podejść i poczęstować się swoją porcją. Tak naprawdę ciasto może przybrać dowolny kształt i formę. Profesjonalni cukiernicy są w stanie stworzyć dla nas dosłownie wszystko, dlatego skorzystajmy z tej okazji. Niech tort weselny odzwierciedla nas samych i motyw przewodni wieczoru. Pamiętać musimy przy tym o smaku. Weselni goście chcą spróbować wszystkiego po trochu, dlatego dla ich dobrego samopoczucia powinniśmy zadbać by wypiek był lekki, świeży i niezbyt słodki.

Candy bary i wyjątkowe słodkości

Na torcie weselnym nie możemy jednak poprzestać. Dobrze jest wydzielić osobny słodki stół lub tzw. candy bar, przy którym goście znajdą przekąski do kawy i herbaty. Najlepiej, kiedy słodycze podane są w taki sposób, że możliwe jest bezpośrednie wzięcie ich do ręki lub łatwe nałożenie na talerzyk. Szczególną uwagę powinniśmy także przyłożyć do samej aranżacji tego typu miejsc. Wybierając konkretne dekoracje, kolory, ciasta, ciasteczka i praliny podkreślić możemy, że to właśnie nasze wesele, według naszych gustów i upodobań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *