Plan stołów weselnych – ułatwienie dla gości czy marnowanie pieniędzy?

stoły ślubne

Przygotowania do wesela trwają miesiącami, czasem latami. Wszystko po to, aby w tym wielkim dniu każdy szczegół był dopracowany do perfekcji. Istotną rolę w organizacyjnym sukcesie uroczystości odgrywają dodatki ślubne. Jednym z nich jest plan stołów weselnych.

Dodatki ślubne – praktyczne i efektowne uzupełnienie dekoracji sali

Trudno wyobrazić sobie salę weselną bez wspaniałych dekoracji, które tworzą wyjątkową, romantyczną atmosferę. Jednak wystrój sali nie bazuje wyłącznie na czysto ozdobnych akcentach. Oprócz nich we wnętrzu znajduje się szereg dodatków ślubnych o podwójnej roli: dekoracyjnej i praktycznej. Mają one ogromne znaczenie dla organizacji przyjęcia. Ułatwiają zarządzanie przestrzenią, usprawniają przebieg uroczystości, umilają wszystkim zabawę i stanowią ciekawą formę pamiątki. Gdy w lokalu odbywa się w danym dniu więcej niż jedno wesele, specjalne akcesoria umożliwiają bezproblemową identyfikację uroczystości i jej uczestników. Poprzez unikatowy motyw przewodni i personalizację, pozwalają zindywidualizować neutralną przestrzeń. Do wyboru pozostają przeróżne dodatki ślubne i weselne. Są to m.in. winietki ślubne i numery na stoły, zawieszki i naklejki na alkohol, skrzynki na koperty, przypinki czy plany stołów weselnych. 

Układ stołów na wesele – dlaczego konieczny jest plan?

Chwili, w której goście wchodzą na salę weselną, często towarzyszy (nie) małe zamieszanie. Nic w tym dziwnego. Duża grupa rozemocjonowanych, myślących już tylko o zabawie osób nagle wchodzi do nieznanego pomieszczenia. Aby uniknąć chaosu i umożliwić gościom szybkie i sprawne odnalezienie swoich miejsc, na wejściu do lokalu umieszcza się czytelny plan stołów weselnych. Tablica z rozpiską stołów zawiera imiona i nazwiska wszystkich gości, przyporządkowane do konkretnych miejsc na sali. Plan stołów na weselu jest rozwiązaniem nie tylko czysto praktycznym. Ma atrakcyjną formę graficzną, spójną z estetyką pozostałych dekoracji we wnętrzu. Tworzy z nimi zgraną całość. 

Plan stołów weselnych w stylu glamour
Plan stołów weselnych w stylu glamour

Rodzaje planów stołów weselnych 

Plany stołów weselnych mogą mieć formę wiszącą albo stojącą. W tym drugim przypadku plakat umieszcza się na sztaludze, co jest łatwiejsze do wdrożenia. Zanim wybierzesz daną formę planu, skonsultuj się z salą weselną, w której odbędzie się uroczystość, jaka opcja sprawdzi się lepiej. 

Oprócz formy planu, warto dobrze przemyśleć jego design. Motyw przewodni i kolorystykę dobierz do stylu wesela i wystroju sali. Sporo projektów utrzymanych jest w modnym obecnie stylu glamour. Plany takie wyróżniają się złotym zdobieniem i wyjątkowo elegancką estetyką. 

Kolejny aspekt to wielkość wydruku. Największe plakaty mają nawet 1 m długości, więc bez problemu zmieszczą nazwiska kilkuset zaproszonych gości. Niektóre firmy, za drobną dopłatą, oferują posortowanie nazwisk alfabetycznie. Przy dużej liczbie gości to niezwykle pomocne rozwiązanie. 

Plan stołów weselnych na sztaludze
Plan stołów weselnych na sztaludze

Na co zwrócić uwagę, zamawiając plan stołów na wesele?

Przede wszystkim na jakość – wydruku, papieru i projektu. Dowiedz się, czy wydruk zostanie wykonany na grubym, sztywnym podłożu, a nie na cienkim papierze. Upewnij się, że cena produktu obejmuje projekt, jeśli nie chcesz mieć potem przykrej niespodzianki. Dowiedz się także, czy ewentualne poprawki zostaną wprowadzone bezpłatnie. Zweryfikuj czas realizacji, jeżeli do wesela nie zostało zbyt wiele czasu. I koniecznie zapytaj sprzedawcę, czy otrzymasz projekt do akceptacji przed wydrukiem. 

Podsumowanie

Przygotowanie przemyślanego układu stołów na wesele to bez wątpienia jedna z najważniejszych czynności organizacyjnych, czekających przyszłych małżonków. Za efektowny plan z indywidualnym projektem zapłacisz ok. 100-200 zł. Komfort Twoich gości z pewnością jest wart znacznie więcej.